SmodCMS
Lotka
Pogodne Suwałki
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

Suwałki Litpol Pogodne Suwałki Malow Oil Transfer Development TrackTec Hotel Loft
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone Suwalking.pl Suwalki24.pl

Historia Klubu

KSIĄŻKA

,,Suwalski Klub Badmintona, 16 XI 1987 - 16 XI 2013", autor Jerzy Szleszyński (plik pdf do pobrania - ok. 4MB)

SKB Litpol-Malow Suwałki − (do 1992 Polambad Suwałki, do 1999 SKB Suwałki), suwalski klub badmintona utworzony w 1987 roku, obecnie grający w Victor Ekstraklasa, trzynastokrotny mistrz Polski. Połowa zawodników kadry Polski w badmintonie, która brała udział w Igrzyskach Olimpijskich 2012 pochodziła z tego klubu.

Sezony w Victor Ekstraklasa

    2016/2017 – 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
    2015/2016 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
    2014/2015 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)    
    2013/2014 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
    2012/2013 - 2 miejsce
    2011/2012 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
    2010/2011 - 2 miejsce
    2009/2010 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
    2008/2009 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
    2007/2008 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
    2006/2007 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
    2005/2006 - 2 miejsce
    2004/2005 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
    2003/2004 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
    2002/2003 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
    2001/2002 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
    2000/2001 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
    1999/2000 - 2 miejsce
    1998/1999 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
    1997/1998 - 1 miejsce (Klubowy Mistrz Polski)
    1996/1997 - 5 miejsce
    1995/1996 - 4 miejsce
    1994/1995 - 6 miejsce
    1993/1994 - 3 miejsce
    1992/1993 - 5 miejsce
    1991/1992 - 9 miejsce

 

Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów - medaliści

Gra pojedyncza kobiet

    2015 - Kamila Augustyn - 1 miejsce (złoto)
    2013 - Kamila Augustyn - 1 miejsce (złoto)
    2008 - Ewa Jarocka - 3 miejsce (brąz)
    2007 - Ewa Jarocka - 3 miejsce (brąz)
    2005 - Nadieżda Kostiuczyk - 2 miejsce (srebro)
    2004 - Nadieżda Kostiuczyk - 2 miejsce (srebro)
    2002 - Agata Rzepczyk - 3 miejsce (brąz)
    2000 - Agnieszka Czerwińska - 3 miejsce (brąz)
    2000 - Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
    1999 - Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
    1998 - Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
    1996 - Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
    1995 - Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)

Gra pojedyncza mężczyzn

    2016 - Maciej Poulakowski - 3 miejsce (brąz)
    2009 - Łukasz Moreń - 3 miejsce (brąz)
    2007 - Dariusz Zięba - 3 miejsce (brąz)
    2007 - Adam Cwalina - 3 miejsce (brąz)
    2006 - Dariusz Zięba - 2 miejsce (srebro)
    2005 - Dariusz Zięba - 3 miejsce (brąz)
    2005 - Jacek Hankiewicz - 3 miejsce (brąz)
    2004 - Jacek Niedźwiedzki - 2 miejsce (srebro)
    2004 - Dariusz Zięba - 3 miejsce (brąz)
    2003 - Jacek Niedźwiedzki - 1 miejsce (złoto)
    2003 - Kamil Turonek - 3 miejsce (brąz)
    2002 - Jacek Niedźwiedzki - 2 miejsce (srebro)
    2002 - Kamil Turonek - 3 miejsce (brąz)
    2001 - Jacek Niedźwiedzki - 1 miejsce (złoto)
    2000 - Jacek Niedźwiedzki - 1 miejsce (złoto)
    2000 - Kamil Turonek - 3 miejsce (brąz)
    1998 - Jacek Niedźwiedzki - 1 miejsce (złoto)
    1997 - Jacek Niedźwiedzki - 1 miejsce (złoto)
    1995 - Jacek Niedźwiedzki - 3 miejsce (brąz)
    1994 - Jacek Niedźwiedzki - 3 miejsce (brąz)
    1993 - Artur Zbroński - 3 miejsce (brąz)

Gra podwójna kobiet  

    2017 - Kamila Augustyn i Monika Bieńkowska - 2 miejsce (srebro)
    2016 - Monika Bieńkowska/Magdalena Witek - 3 miejsce (brąz)
    2015 - Monika Bieńkowska/Magdalena Witek - 2 miejsce (srebro)
    2014 - Kamila Augustyn i Monika Bieńkowska - 3 miejsce (brąz)
    2013 - Kamila Augustyn i Monika Bieńkowska - 2 miejsce (srebro)
    2012 - Kamila Augustyn i Joanna Szleszyńska-Łogosz - 2 miejsce (srebro)
    2011 - Małgorzata Kurdelska - 2 miejsce (srebro)
    2009 - Małgorzata Kurdelska - 1 miejsce (złoto)
    2008 - Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
    2008 - Małgorzata Kurdelska - 2 miejsce (srebro)
    2007 - Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
    2006 - Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
    2006 - Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
    2005 - Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
    2005 - Barbara Kulanty i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
    2004 - Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
    2004 - Barbara Kulanty i Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
    2003 - Paulina Matusewicz - 1 miejsce (złoto)
    2003 - Barbara Kulanty i Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
    2002 - Joanna Szleszyńska - 1 miejsce (złoto)
    2001 - Barbara Kulanty i Joanna Szleszyńska - 1 miejsce (złoto)
    2001 - Agnieszka Czerwińska - 3 miejsce (brąz)
    2000 - Barbara Kulanty i Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
    2000 - Agnieszka Czerwińska - 3 miejsce (brąz)
    1999 - Joanna Szleszyńska - 1 miejsce (złoty)
    1998 - Małgorzata Jura i Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)

Gra podwójna mężczyzn

    2017 - Adam Cwalina/Robert Mateusiak (Hubal) - 1. miejsce (złoto)
    2016 - Adam Cwalina/Przemysław Wacha (Technik) - 1. miejsce (złoto)
    2016 - Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk (Hubal) - 2. miejsce (srebro)
    2015 - Adam Cwalina/Przemysław Wacha (Technik) - 1. miejsce (złoto)
    2015 - Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczy (Sport-Art Lubin) - 2. miejsce (srebro)
    2014 - Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk (Technik) - 1 miejsce (złoto)
    2014 - Adam Cwalina/Michał Łogosz - 2 miejsce (srebro)
    2013 - Adam Cwalina/Michał Łogosz - 1 miejsce (złoto)
    2012 - Michał Łogosz - 1 miejsce (złoto)
    2012 - Łukasz Moreń - 2 miejsce (srebro)
    2011 - Adam Cwalina i Michał Łogosz - 1 miejsce (złoto)
    2011 - Łukasz Moreń - 2 miejsce (srebro)
    2010 - Michał Łogosz - 1 miejsce (złoto)
    2009 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
    2009 - Łukasz Moreń - 3 miejsce (brąz)
    2008 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
    2008 - Adam Cwalina - 2 miejsce (srebro)
    2008 - Maciej Kowalik i Michał Rogalski - 3 miejsce (brąz)
    2008 - Łukasz Moreń i Dariusz Zięba - 3 miejsce (brąz)
    2007 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
    2007 - Kamil Raszkiewicz - 3 miejsce (brąz)
    2007 - Adam Cwalina - 3 miejsce (brąz)
    2006 - Jacek Hankiewicz - 2 miejsce (srebro)
    2006 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 3 miejsce (brąz)
    2005 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
    2005 - Jacek Hankiewicz - 2 miejsce (srebro)
    2004 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
    2004 - Jacek Hankiewicz - 3 miejsce (brąz)
    2003 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
    2003 - Jacek Hankiewicz - 3 miejsce (brąz)
    2003 - Jacek Niedźwiedzki i Kamil Turonek - 3 miejsce (brąz)
    2002 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
    2002 - Jacek Hankiewicz - 3 miejsce (brąz)
    2001 - Michał Łogosz i Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
    2001 - Jacek Hankiewicz - 3 miejsce (brąz)
    2000 - Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
    2000 - Jacek Niedźwiedzki - 3 miejsce (brąz)
    2000 - Kamil Turonek - 3 miejsce (brąz)
    1999 - Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)  

Gra mieszana

    2017 - Łukasz Moreń/Kamila Augustyn - 3 miejsce (brąz) 
 
   2016 - Michał Łogosz/Magdalena Witek - 3. miejsce (brąz)
    2015 - Michał Łogosz/Kamila Augustyn - 2. miejsce (srebro)
    2015 - Miłosz Bochat(MLKS Solec Kuj.)/Magdalena Witek - 3. miesjce (brąz)
    2014 - Łukasz Moreń/Kamila Augustyn - 2 miejsce (srebro)
    2013 - Michał Łogosz i Monika Bieńkowska - 2 miejsce (srebro)    
    2012 - Łukasz Moreń - 3 miejsce (brąz)
    2010 - Michał Łogosz - 2 miejsce (srebro)
    2009 - Robert Mateusiak - 1 miejsce (złoto)
    2009 - Michał Łogosz - 2 miejsce (srebro)
    2008 - Robert Mateusiak i Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
    2008 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
    2008 - Adam Cwalina i Małgorzata Kurdelska - 3 miejsce (brąz)
    2007 - Robert Mateusiak i Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
    2007 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
    2006 - Robert Mateusiak i Nadieżda Kostiuczyk - 1 miejsce (złoto)
    2006 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
    2005 - Robert Mateusiak i Barbara Kulanty - 1 miejsce (złoto)
    2005 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
    2004 - Robert Mateusiak i Barbara Kulanty - 1 miejsce (złot)
    2004 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
    2003 - Robert Mateusiak i Barbara Kulanty - 1 miejsce (złot)
    2003 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
    2002 - Robert Mateusiak i Barbara Kulanty - 1 miejsce (złot)
    2002 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
    2001 - Robert Mateusiak i Barbara Kulanty - 1 miejsce (złot)
    2001 - Michał Łogosz i Joanna Szleszyńska - 2 miejsce (srebro)
    2000 - Robert Mateusiak i Barbara Kulanty - 1 miejsce (złot)
    1999 - Robert Mateusiak - 1 miejsce (złot0)
    1996 - Jacek Niedźwiedzki i Joanna Szleszyńska - 3 miejsce (brąz)
 

Igrzyska Olimpijskie

Zawodnicy klubu biorący udział w Igrzyskach Olimpijskich

Rio de Janeiro 2016

   Adam Cwalina

Londyn 2012

    Kamila Augustyn
    Adam Cwalina
    Michał Łogosz

Pekin 2008

    Robert Mateusiak
    Michał Łogosz
    Robert Mateusiak
    Nadieżda Kostiuczyk

Ateny 2004

    Michał Łogosz
    Robert Mateusiak

(awans wywalczyła też Nadzieżda Kostiuczyk (w deblu z Kamilą Augustyn - Piast Słupsk), ale  w IO nie wystartowała bowiem Białoruski Komitet Olimpijski (pod przewodnictwem prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki, nie wyraził zgody na skrócenie jej karencji po zmianie obywatelstwa (w 2002 r z białoruskiego na polskie)  

Sydney 2000
    Michał Łogosz
    Robert Mateusiak

Wersja do druku

Aktualności

W ten weekend druga runda ekstraklasy: SKB Litpol-Malow zagra w Białymstoku

21.11.2017

W ten weekend w Białymstoku, Lubinie, Łodzi i Warszawie rozegrane zostaną turnieje II rundy ekstraklasy badmintona, Broniący mistrzowskiego tytułu SKB Litpol-Malow Suwałki w Białymstoku zagra z UKS Plesbad Pszczyna i OSSM Białystok. 

Katowice gospodarzem Mistrzostw Świata Seniorów 2019

21.11.2017

W wyniku niejawnego głosowania to miasto Katowice zostało wybrane na gospodarza Mistrzostw Świata Seniorów oraz Festiwalu Badmintona Seniorów w 2019 roku. W poprzednich latach nie organizowano imprez towarzyszących turniejowi głównemu. Będzie to pierwsze wydarzenie w historii w takim formacie

 

Polski Związek Badmintona informuje, że Akademickie Mistrzostwa Europy 2019 w badmintonie odbędą się w terminie 23-29 czerwca 2019 w Łodzi.

IV Jesienny Turniej Badmintona

21.11.2017

IV Jesienny Turniej Badmintona pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza odbył się w sobotę (18.11) w hali sportowej I LO w Suwałkach. Wśród ponad 40 uczestników turnieju, oprócz zawodników z Polski, znalazła się 10 osobowa grupa z Litwy. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie „Aktywni Suwalczanie”.

 

 

Dwa brązowe medale młodzików SKB w Suchedniowie

20.11.2017
Młodzi zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona w dniach 17 - 19.XI.2017 startowali w Grand Prix Młodzika Młodszego w Suchedniowie, skąd brązowe medale przywiozły deble:
dziewcząt Natalia Lenczewska/Natalia Skindzier
oraz chłopców Dominik Ułanowicz/Mateusz Golas.
 
GRATULUJEMY !!!
linia