SmodCMS
Lotka
Pogodne Suwałki
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

Suwałki Litpol Pogodne Suwałki Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone Suwalking.pl Suwalki24.pl

Sprintem przez rok 2017

30.12.2017

Styczeń

* W hicie I rundy ekstraklasy w Suwałkach największym zainteresowaniem kibiców cieszył się mecz dwóch najlepszych w ostatnich latach zespołów, czyli SKB Liptol-Malow - Hubala Białystok zakończony zwycięstwem suwalczan 5:1. Z największym zainteresowaniem kibiców spotkał się pojedynek z udziałem grających w barwach SKB Indonezyjki Febby Angguni z występującą w białostockim klubie Białorusinką Alesją Zajcevą.  Ich mecz stał na poziomie niespotykanym w Polsce, przewyższającym o dwie-trzy klasy to, co pokazują Polki. Ba, wielu mężczyzn grających w ekstraklasie miałoby problem z pokonaniem tych badmintonistek. 

Bez wątpienia na uwagę i słowa uznania zasługuje postawa młodzieży z OSSM Białystok. I to nie tylko ze względu na prezentowane umiejętności, ale także postawę fair play. W tym drugim przypadku chodzi głównie o parę Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Goszczyńska.

W trzecim secie meczu Monika Bieńkowska/Magdalena Witek - Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Goszczyńska przy stanie 17:15 dla debla SKB, po kolejnym ataku suwalczanek Ola przerwała akcję i zgłosiła sędziemu, iż punkt należy się rywalkom, bowiem lotka, którą ona przebiła na stronę rywalek wcześniej niż od rakiety odbiła się od kortu, czego nie dostrzegli prowadzący mecz sędzia i rywalki. Po interwencji Oli suwalski debel prowadził już 18:15 i wydawało się, że jest już po meczu. Wiktoria i Ola nie tylko odrobiły straty, ale wygrały seta 23:21 i mecz 2:1.

- A co miałam zrobić, jak rzeczywiście lotka zanim ja ją dobiłam uderzyła w kort?  To chyba normalne, że takie sytuacje zgłasza się sędziemu. W tym co zrobiłam nie widzę niczego nadzwyczajnego. Więcej, uważam, że każdy sportowiec będąc na moim miejscu postąpiłby tak samo – mówiła Ola Goszczyńska.

Być może postąpiłby tak samo, a może nie. Gest Oli to dowód, że w sporcie trzeba umieć wygrywać, ale nie za wszelką cenę. Bez wątpienia nie jest to gest na miarę przyznania Oli i Wiktorii nagrody fair play, ale na pewno na gratulacje za promowanie sportu czystego od wszelkiego rodzaju błędów, wypaczeń i przekrętów, które często decydują o zwycięstwie.

Luty

* Broniący mistrzowskiego tytułu zawodnicy SKB Litpol-Malow Suwałki w II rundzie ekstraklasy zagrali w Bieruniu, gdzie pokonali po 6:0 UKS Szlif-Pol Unię Bieruń, Yonex Team Lubin i AGH Kraków. W zespole SKB Litpol-Malow zadebiutował Irlandczyk Scott Evans. Po dwóch rundach SKB Litpol-Malow jest liderem.

* Półfinał debla młodziczek młodszych Natalia Lenczewska/ Natalia Skindzier, a w juniorach młodszych ćwierćfinały debli Grzegorz Hołub/Mateusz Hołub i Gabriela Grosz/Dominika Siłkowska oraz miksta Sebastian Bilbin(SKB)/Beata Mycek(Stal Stalowa Wola) to najwyższe lokaty zawodników SKB Suwałki na rozegranym w Głubczycach Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych.

* Reprezentacja Anglii po zwycięstwie w finale 3:1 z Rosją, grupowym rywalem Polski, wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrza Europy Drużyn Mieszanych na rok 2017. Srebro na rozegranych w Lubinie mistrzostwach dla „Sbornej”, która w grupie pokonała 5:0 Polskę, brąz dla Anglii i Niemiec, a biało-czerwoni, z Adamem Cwaliną i Magdą Witek, na miejscach 5-8.

* Na rozegranym w Suchedniowie  turnieju Grand Prix Gold Juniorów i Młodzików z zawodników SKB Suwałki najlepiej spisali się junior Michał Sobolewski – trzeci w grze pojedynczej oraz debel młodzików Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub, który uplasował się na miejscu czwartym. Pecha miał Paweł Cipielewski, który pierwsze miejsce w grupie przegrał ... jednym setem.

Marzec

* Broniący tytułu Drużynowego Mistrza Polski badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki rundę zasadnicza skończyli z kompletem 11. zwycięstw. W ostatnim turnieju w Białymstoku pokonali AZS UM Łódź, Stal Nowa Dęba i Aktywną Piątkę Przemyśl. W zespole z Suwałk z powodzeniem zadebiutował Szkot Kieran Merrilees, ale zabrakło Indonezyjki Febby Angguni.

* W kategorii U 15 drugie miejsce debla U-15 Paweł Cipielewski/Grzegorz Hołub, trzecie debla Gabriela Grosz/Dominika Siłkowska i miksta Grzegorz Hołub/Aleksandra Radziszewska, a w U-19 srebro Michała Sobolewskiego i trzecie w deblu z Jakubem Gireniem to najlepsze lokaty zawodników SKB Suwałki na rozegranym w Suwałkach turnieju Grand Prix Juniorów i Młodzików.

* Tego chyba nikt się nie spodziewał. Zajmujący 124 miejsce w światowym rankingu debel Miłosz Bochat/Adam Cwalina(na zdjęciu z prawej) na rozgrywanym w szwajcarskiej Bazylei turnieju Yonex Swiss Open (pula nagród  120.000 USD) w walce o ćwierćfinał pokonał klasyfikowaną na 18. miejscu na świecie parę z Tajpei Ching Yao Lu/Po Han Yang.

* Z Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Drużyn Mieszanych Juniorów i Młodzików reprezentacje województwa podlaskiego, z zawodnikami SKB Suwałki w składzie, wróciły z dwoma medalami: złotym – juniorzy i brązowym – młodzicy.W kategorii juniorów złoto wywalczyła reprezentacja województwa z Michałem Sobolewskim,Klaudią Butkiewicz i Joanną Krysiak zdobyli złoty medal. W kategorii młodzików medal brązowy wywalczyła reprezentacja województwa podlaskiego oparta na zawodnikach SKB: Pawle Cipielewskim, Grzegorzu Hołubie, Mateuszu Hołubie, Sebastianie Lenczewskim, Gabrieli Grosz i Dominice Siłkowskiej.

* Debel Łukasz Moreń(SKB Litpol-Malow)/Wojciech Szkudlarczyk (Hubal) triumfował w rozegranym w hali Arena Ursynów w Warszawie turnieju Yonex Polish Open 2017. W ćwierćfinale występy zakończyła para Adam Cwalina/Miłosz Bochat (MLKS Solec Kujawski).

Kwiecień

* We francuskim mieście Mulhouse rozegrano Mistrzostwa Europy Juniorów (European Junior Championships), w których w turnieju drużynowym Polska, z zawodnikiem SKB Suwałki Michałem Sobolewskim (1662 w rankingu światowym) w składzie zajęła miejsca 5-8.

* Z brązowymi medalami z Grand Prix Polski w kategorii Junior (U19), Junior Młodszy (U17), Młodzik (U15) i Młodzik Młodszy (U13) w Katowicach wrócili do domów Paweł Cipielewski w singlu i debel Paweł Cipielewski/Grzegorz Hołub w U 15.

* Na rozegranych w Lublinie Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców złoty medal dla SKB Suwałki wywalczyła Maria Taraszkiewicz, która z Piotrem Wasilukiem (Badminton Choroszcz) triumfowała w grze mieszanej w kat. młodzieżowców. Maria  zdobyła także medal brązowy w deblu, w którym występowała razem z Adrianną Tataj (UKSB Milenium Warszawa). Także brązowy medal, ale w grze pojedynczej juniorów wywalczył Michał Sobolewski.

* W 1/8 z rozgrywanymi w duńskim Kolding Indywidualnymi Mistrzostwami Europy w badmintonie pożegnał się debel Miłosz Bochat/Adam Cwalina. W meczu o awans do ósemki Polska para przegrała z deblem z Danii  Mathias Boe/Carsten Mogensen (1,Dania, 3 r. św. ) – 20:22, 16:21. 

Maj

* Niespodzianki nie było. W rozegranym w Suwałkach finale 44 Drużynowych Mistrzostw Polski w badmintonie złote medale i tytuł mistrzowski wywalczyli gospodarze, drużyna SKB Litpol-Malow Suwałki. To 16 mistrzowski tytuł suwalczan, a 21 medal w historii klubu. Wicemistrzostwo dla Hubala Białystok, brązowe medale dla OSSM-SMS Białystok , a czwarte miejsce dla AZS AGH Kraków. W finale SKB Litpol-Malow Suwałki, ze Szkotem Keranem Merrileesem i Irlandczykiem Scottem Evansem, ale bez Indonezyjki Febby Angguni pokonał 4:1 UKS Hubal Białystok. Najważniejszy punkt dla SKB Litpol-Malow, po trzysetowym boju, zdobył debel pań Monika Bieńkowska/Magdalena Witek. 

* W finałach rozegranych w Suwałkach Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w badmintonie zabrakło zawodników gospodarzy czyli SKB Suwałki. Z suwalczan najlepiej zaprezentował się debel Paweł Cipielewski/Grzegorz Hołub, który zakończył występy w półfinale i wywalczył brązowe medale.

* Polski Związek Badmintona poinfomował, że od 8 maja 2017 r. treningi Kadry Narodowej Elity prowadzić będą Michał Logosz (SKB Litpol-Malow Suwałki) i Przemysław Wacha (Technik Głubczyce), którzy prowadzą składającą się aktualnie z 11 zawodników, kadrę narodową w grach podwójnych.

Czerwiec

* Na 53. Yonex Indywidualnych Mistrzostwach Polski zawodnicy SKB wywalczyli trzy medale, po jednym w każdym kolorze. Po złoto i tytuł mistrza Polski sięgnął suwalsko-białostocki debel Adam Cwalina/Robert Mateusiak, po srebro debel kobiet Kamila Augustyn/Monika Bieńkowska, a brązowe krążki odebrał mikst Michał Łogosz/Kamila Augustyn.

* Spotkanie przy grillu było okazją do podsumowania zakończonego seoznu 2016/17 i podziękowania zawodnikom, którzy w zakończonym sezonie wnieśli największy wkład w klubowe sukcesy. W jubileuszowym, bo już 30 w historii Suwalskiego Klubu Badmintona drużyna seniorów, występująca pod szyldem SKB Litpol-Malow, po raz 16. sięgnęła po tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Suwalczanie grali też w reprezentacjach województwa, które zdobyły złoto w kat. juniorów, srebro juniorów młodszych i brąz młodzików drużyn mieszanych, a ekipa SKB sięgnęła po złoto w championacie młodzików

Lipiec

* Nie dla polskiego debla Miłosz Bochat(MLKS Solec Kujawski)/Adam Cwalina(SKB Litpol-Malow) okazał się półfinał rozgrywanego w rozgrywanego w rosyjskim mieście Gatina  turnieju White Nights 2017. Przeszkodą nie do pokonania okazała się zajmująca 48 lokatę w światowym rankingu, rozstawiona z „4” rosyjska para Konstantin Abramov/Alexandr Zinchenko, z którą nasz debel przegrał 1 (21:18, 17:21, 21:23).

Sierpień

* Na rozgrywanych w Glasgow Mistrzostwach świata w badmintonie Suwalski Klub Badmintona Litpol – Malow miał swoich dwóch zawodników. W deblu, w parze z Miłoszem Bochatem, po raz ostatni w barwach suwalskiego klubu zagrał Adam Cwalina, a  w singlu przed swoją, szkocką publicznością bardzo dobrze zaprezentował się Kieran Merrilees, który z SKB Litpol-Malow wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Niestety obaj, podobnie jak pozostali Polacy, przegrali swoje pierwsze mecze.

Wrzesień

* Pechowa kontuzja sprawiła, że Sebastian Jaroszczuk na rozegranym w Głubczycach turnieju badmintona Polish U17 Open rozegrał tylko trzy mecze. A miał spore szanse, żeby powalczyć nawet o awans do strefy medalowej. W grze podwójnej Sebastian z Jonasem Braunem z Niemiec pokonali parę Szymon Maciąg/Karol Budny 21:19, 21:17, a w grze mieszanej para Sebastian Jaroszczuk/Aleksandra Radziszewska w pierwszym meczu wygrała 21:11, 21:16 z Robertem Markowskim i Michaliną Surowką, ale w drugiej rundzie debel i mikst z Jaroszczukiem oddał mecze walkowerem. Powód to kontuzja (skręcenie nogi w kostce) Sebastiana w trzecim w turnieju, a pierwszym meczu gry pojedynczej, w której Szymon Maciag zrewanżował się suwalczaninowi za porażkę w deblu i pokonał go w trzech setach 21:17, 21:23, 21:17. W Głubczycach zagrał także Mateusz Hołub, który odpadł po pierwszej rundzie gry pojedynczej, w której przegrał 12:21, 12:21 z Czechem Adamem Ehmanem.      

Listopad

* W pierwszej rundzie ekstraklasy badmintona w hali OSiR w Suwałkach broniący tytułu Drużynowego Mistrza Polski zawodnicy SKB Litpol-Malow Suwałki pokonali 7:0 AZS UM Łódź, 6:1 KS Yonex Team Lublin i 5:2 Akademię Badmintona oberta Mateusiaka, do której z Suwałk przeszedł olimpijczyk m.in. z Rio de Janeiro Adam Cwalina.

* Aż 21 medali na mistrzostwach województwa podlaskiego w Białymstoku wywalczyli zawodnicy SKB Suwałki. Z podopiecznych trenera Jerzego Dołhana najlepiej spisali Gabriela Grosz, która sięgnęła po tytuły zarówno w singlu, deblu i w grze mieszanej oraz Grzegorz Hołub, który wywalczył dwa złote krążki.

* W II rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski obrońcy tytułu mistrzowskiego SKB Litpol-Malow Suwałki w Białymstoku pokonali 6:1 brązowych medalistów OSSM SMS Białystok i 7:0 Plesbad Pszczyna. Po II rundach w tabeli prowadzi wicemistrz Hubal Białystok, który ma na koncie 6 zwycięstw w 6 meczach, a obrońcy mistrzowskiego tytułu 5 w 5 spotkaniach. Do bezpośredniego spotkania mistrza, czyli SKB Litpol-Malow z wicemistrzem, Hubalem Białystok dojdzie w  5. rundzie, którą zaplanowano na 27-28 stycznia 2018 w Białymstoku.

Grudzień

* Na rozegranych w Białymstoku Drużynowych Mistrzostwach Polski w badmintonie młodzicy SKB Suwałki występujący w składzie: Mateusz Hołub, Michał Aleksandrowicz, Sebastian Lenczewski, Jan Filipowicz po wygranej w finale 3:1 z UKS KSBad. Kraków sięgnęli po złoto. W tzw. finale pocieszenia, czyli meczu o miejsca 3-4 młodziczki młodsze SKB: Natalia Skindzier, Natalia Lenczewska i Oliwia Niedźwiedzka pokonały 3:0 ABRM Warszawa i zdobyły brązowe medale. Ponadto w rywalizacji juniorów suwalczanie zajęli 4. miejsce (w meczu o brąz przegrali 0:3 z Hubertusem Zalesie Górne), a młodzicy młodsi zajęli miejsca 5-6.

* W III rundzie ekstraklasy badmintona w Zielonce broniący tytułu Drużynowego Mistrza Polski zawodnicy SKB Litpol-Malow Suwałki wysoko wygrali wszystkie trzy mecze, z 21 pojedynków wygrali aż 19, a przegrali tylko dwa. Komplet zwycięstw ma też na koncie Hubal Białystok, który w tej rundzie pokonał 4:3 Akademię Badmintona Roberta Mateusiaka (z Adamem Cwaliną w składzie). 

* Po raz czwarty suwalscy sportowcy, w tym zawodnicy trenerzy, działacze SKB Suwałki, i władze miasta spotkali się na tradycyjnym opłatku. Inicjatorem tych spotkań jest Salezjańska Organizacja Sportowa SALOS, a gospodarzem trzech poprzednich była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Miejscem tegorocznego spotkania wigilijnego sportowców była hala OSiR, a gospodarzami Suwalska Rada Sportu, władze miasta i OSiR. Zanim uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele ponad 50 suwalskich klubów i organizacji sportowych złożyli sobie życzenia i połamali się opłatkiem, obejrzeli "Jasełka" przygotowane przez opiekunów, zaprezentowane przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Zielony Zakątek". Aktorów tego niecodziennego, wzruszającego do łez widowiska publiczność nagrodziła rzęsistymi brawami, a "Piekarnia "Cymes" wielką paczką słodyczy. 

* Z sześcioma medalami: dwoma srebrnymi i czterema brązowymi z rozegranych w miniony weekend w Lubinie i Kępnie Indywidualnych Mistrzostw Polski wrócili zawodnicy SKB Suwałki. Po dwa medale: srebrnym i brązowym przywieźli junior Michał Sobolewski, dla którego był to ostatni start w kategorii juniorów i młodzik Mateusz Hołub. Do pełni szczęścia zabrakło tylko złota

« inne aktualności
linia