• Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
 • Zobacz
linia

SPONSOR GENERALNY

Malow Suwałki
linia
Strona BIP SKB
linia
linia

Sponsorzy

województwo podlaskie Suwałki Pogodne Suwałki Litpol Malow TrackTec
linia
linia

Zaprzyjaźnione media

Dwutygodnik Suwalski BadmintonZone TVS24.pl Superstacja Niebywałe Suwałki TVP3 Kurier suwalski Suwalki Info Suwalki24.pl

Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:

SKB Litpol-Malow trzecią drużyną w Europie

03.07.2022

BADMINTON. UKS Hubal Białystok Mistrzem, SKB Litpol-Malow trzecią drużyną w Europie


Na rozgrywanych w Białymstoku — Klubowych Mistrzostwach Europy 2022 w badmintonie drużyna SKB Litpol-Malow Suwałki zdobyła brązowy medal, jest trzecią drużyną na Starym Kontynencie.
Na drodze po najwyższe trofeum suwalczanom stanęli badmintoniści z Białegostoku - gospodarz mistrzostw UKS Hubal Białystok.
Walka o finał zakończyła się naszą porażką 1-3 i musimy zadowolić się miejscem trzecim, medalem brązowym. Historycznie, to już piąty brązowy medal zdobyty w europejskiej rywalizacji przez badmintonistów SKB Litpol-Malow Suwałki.
UKS Hubal Białystok, najlepszy w Klubowych Mistrzostwach Europy, pokonał w finale 3-1 francuski BC Chambly Oise z Robertem Mateusiakiem i Nadią Ziębą w składzie.
Jak mówił w wywiadach trener białostoczan, Waldemar Grzegorzewski — postawili wszystko, by zdobyć europejskie trofeum.
Białostoczanie, chociaż to uczniowski klub, na wzmocnienia nie żałowali pieniędzy. Gospodarze z czarodziejskiego kapelusza wyciągnęli bardzo dobrych zawodników: Lucas CORVEE (Francja) i Mariya MITSOVA (Bułgaria) odpowiednio 94 i 88 pozycja Word Ranking i to się opłaciło.
Mistrzowską drużynę UKS Hubal Białystok oprócz wspomnianych, ściągniętych na europejskie rozgrywki zawodników, uzupełniali i to z bardzo dobrym skutkiem: Krzysztof Jakowczuk, Paweł Śmiałowski, Alžběta Bášová, Wiktoria Dąbczyńska, Agnieszka Wojtkowska. 
Mistrzowie z Białegostoku byli tak dobrzy, że w eliminacjach nie oddali przeciwnikom nawet seta.Po jednym secie stracili dopiero w półfinale i w finale. O pechu w europejskiej rywalizacji może mówić francuski finalista, zespół, w którym grają Robert Mateusiak i Nadia Zięba. To już czwarty finał przegrany przez francuzów. Usprawiedliwieniem może być absencja 11. rakiety świata — Michella Li (Malezja).

W sporcie szczęście jest jednym ze składników sukcesu, brakowało w Białymstoku najlepszych z najlepszych — klubowych mistrzów m.in.: Rosji, Niemiec, Danii, Anglii.
Kroniki odnotują, że pierwszą i trzecią drużyna w Europiw jest UKS Hubal Białystok i SKB Litpol-Malow Suwałki.
Trzecie miejsce w Europie - SKB Litpol-Malow osiągnęło w składzie: Danylo Bosniuk, Robert Cybulski, Przemysław Szydłowski, Michał Sobolewski, Ulyana Volskaya, Kamila Augustyn, Karolina Szubert, Maria Ulityna i trener Jerzy Dołhan, dzielnie wspierała w Białymstoku naszych badmintonistów powracająca do sprawności fizycznej - kontuzjowana Anastasia Khomich.Cieszy nas fakt, że suwalczanie zdobyli wysokie trzecie miejsce - grali w mistrzostwach Europy w składzie z rogrywek Lotto Ekstraliga Badmintona, bez dodatkowych wzmocnień.

- GRATULUJEMY!!!

 

Aleksandra Wasilewską podwójną MISTRZYNIĄ POLSKI

26.06.2022

Aleksandra Wasilewską podwójną

MISTRZYNIĄ POLSKI

 
Miniony weekend Baranowo gościło badmintonistów U13, gdzie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych. W imprezie rywalizowało 144 badmintonistów z całego kraju. Miło jest poinformować, że podopieczna Jerzego Dołhana (trener SKB), Aleksandra Wasilewska została dwukrotnie mistrzynią Polski. Pierwszy mistrzowski tytuł wywalczyła w grze pojedynczej. Suwalczanka w finale pokonała 2:0 (21-14, 21-15) Zuzannę Turską zawodniczkę MKS Orlicz Suchedniów. Ciekawostką jest to, że w ćwierćfinale nasza badmintonistka rywalizowała z Weroniką Jasiulewcz, córką Zbyszka Jasiulewicza (Jasiula), wychowanka SKB, zawodnika pierwszej mistrzowskiej drużyny z Suwałk, obecnie trenera krakowskich badmintonistów. Drugi mistrzowski tytuł Aleksandra wywalczyła w grze mieszanej wspólnie z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów). W finale pokonali 2:0 (21-9, 21-11) parę, Mateusz MICHALIK/ Agnieszka KOPKA (ULKS Lotka gm. Olsztyn/UKS Korona Pabianice). Brawo, brawo, brawo — ALEKSANDRA, mistrzowskie tytuły cieszą i sprawiają, że suwalski badminton ma się dobrze. Rośnie nam wielka mistrzyni. SKB Suwałki reprezentowali na mistrzostwach oprócz wspomnianej Aleksandry — Kamil Jasiulewicz, Bartosz Folejewski i Róża Szyperek. Najmłodsi wśród startujących: Róża Szyperek i Tomasz Folejewski (11 lat), rywalizowali w grach pojedynczych oraz grze mieszanej, a Kamil z Tomaszem w grze podwójnej, chociaż rywalizowali ze starszymi (U13), to dali z siebie wszystko, a ich występ należy uznać za obiecujący i perspektywiczny. Na zdjęciu mistrzowie Aleksandra i Jakub oraz trenerzy, Ci co przygotowali do rywalizacji przyszłych mistrzów: Aleksandra Dąbczyńska i Jerzy Dołhan.
/bog/
***
Suwalski Klub Badmintona dofinansowany jest ze środków:
WOJEWÓDZTWO PODLASKIE
 
 
 

Wyrazy współczucia...

09.06.2022

Puchar w firmie MALOW

27.05.2022

Mistrzowie i Wicemistrzowie SKB Suwałki

23.05.2022

BADMINTON. MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW i MŁODZIEŻOWCÓW.
Marki 21-23.05.2022 r.

GRATULACJE
DLA MISTRZÓW i WICEMISTRZÓW POLSKI – badmintonistów Suwalskiego Klubu badmintona.

W zakończonych mistrzostwach dwa tytuły MISTRZ POLSKI i dwa WICEMISTRZ POLSKI dla podopiecznych Jerzego Dołhana — zawodników Suwalskiego Klubu Badmintona.


Ulyana Volskaya, Robert Cybulski — dwukrotnie stawali na najwyższym miejscu podium i odbierali puchar MISTRZ POLSKI.
Ulyana w grze pojedynczej i podwójnej z Julią Pławecką (kat.U19).
Robert w grze podwójnej w parze z Wiktorem Treckim oraz grze mieszanej z Wiktorią Adamek (kat.U23).Wicemistrzami Polski zostały pary deblowe (kat. U23) Karolina Szubert/ Aleksandra Goszczyńska i Michał Sobolewski/Adam Szolc.
Karolina i Aleksandra w finale musiały uznać wyższość pary Wiktoria ADAMEK/Dominika KWAŚNIK (ABRM Warszawa
BENINCA UKS Feniks K-K), przegrały 0-2 (14-21 i 20-22).

Michał z Adamem w meczu o najważniejsze, najwartościowsze trofeum mistrzostw ulegli w dwóch setach 17-21 i 13-21 suwalsko-warszawskiej parze Robert Cybulski/Wiktor Trecki i muszą zadowolić się wicemistrzostwem Polski.
Stanąć na podium mistrzostw Polski, to wielki zaszczyt, duma i radość - GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!

 

 

MISTRZOWIE POLSKI w poszczególnych kategoriach:

 

Singiel Mężczyzn U23

Łukasz Cimosz

 

Singiel Kobiet U23

Zuzanna Jankowska

 

Debel Mężczyzn U23

Robert Cybulski & Wiktor Trecki

 

Debel kobiet U23

Wiktoria Adamek & Dominika Kwaśnik

 

Mikst U23

Robert Cybulski & Wiktoria Adamek

 

Singiel Mężczyzn U19

Dominik Kwinta

 

Singiel Kobiet U19

Ulyana Volskaya

 

Debel Mężczyzn U19

Adrian Krawczyk & Mikołaj Szymanowski

 

Debel kobiet U19

Julia Pławecka & Ulyana Volskaya

 

Mikst U19

Szymon Ślepecki & Julia Pławecka

 

/bog/

 

Jerzy Szleszyński

13.05.2022

Jerzy Dołhan

13.05.2022

Finał Lotto Ekstraliga Badmintona

06.05.2022

ZASŁUŻONY DLA MIASTA SUWAŁK

28.04.2022

JERZY SZLESZYŃSKI - prezes SUWALSKIEGO KLUBU BADMINTONA

,,ZASŁUŻONY DLA MIASTA SUWAŁK"

 

Jerzy Szleszyński dołączył do grona osób, które Rada Miejska w Suwałkach wyróżniła tytułem „Zasłużonego Dla Miasta Suwałk”. To osoba wybitnie zasłużona dla suwalskiego sportu, która od 34 lat społecznie pracuje na rzecz rozwoju badmintona w naszym mieście. Radni jednogłośnie przyjęli Uchwałę o nadaniu tytułu, a Jerzemu Szleszyńskiemu gratulowały nie tylko Władze Miasta ale również rodzina i najbliżsi współpracownicy.
- Jesteś osobą, która bez wątpienia zasługuje na to wyróżnienie. Gratuluję przyznania tego tytułu i mam nadzieję, że dalej będziesz pracował na rzecz suwalskiego badmintona. Cieszę się, że twoja podobizna razem z innymi zacnymi obywatelami naszego miasta będzie spoglądała na Suwalczan, którzy odwiedzają Urząd Miejski w Suwałkach – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk składając gratulacje Jerzemu Szleszyńskiemu.
Jerzy Szleszyński urodził się w Grajewie. Jest Radcą Prawnym, Adwokatem.  Jerzy Szleszyński działa na rzecz suwalskiego badmintona od 1977 roku. Jest założycielem sekcji TKKF "Magistratur" przy Urzędzie Miasta Suwałk, wieloletnim Wiceprezesem Polskiego Związku Badmintona, Prezesem i wiceprezesem Podlaskiego Związku Badmintona, a przede wszystkim Prezesem Suwalskiego Klubu Badmintona.

Życzenia Wielkanocne

15.04.2022

linia